Elgrom - Materiały Budowlane
Elgrom
Olsztyn
ul. Stalowa 4
Elgrom
Olsztyn
ul. Dąbrowskiego 4
Elgrom
Elbląg
ul. Zagonowa 9A
Elgrom
Gdynia
ul. Hutnicza 44
Elgrom
Białystok
ul. Elewatorska 29
Elgrom
Płock
ul. Kostrogaj 25
Elgrom
Węgiel i kruszywa
Elbląg

ul. Zagonowa 9A

Blog

Zalety nowoczesnych okien dachowych

Utworzono: środa, 02, marzec 2016 09:51

Nowoczesność to przede wszystkim funkcjonalność i komfort użytkowania. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom oraz coraz doskonalszym materiałom, nasze życie stale zmienia się na lepsze.

Czytaj więcej...

Komin stalowy – zalety i zastosowania

Utworzono: środa, 02, marzec 2016 09:44

Kominy wykonane ze stali cieszą się popularnością przede wszystkim ze względu na trwałość, dostępność i prostą konstrukcję. Są nie tylko łatwe w transporcie, ale również wyjątkowo proste do zamontowania. Wystarczy poświęcić im odrobinę uwagi, a będą nam służyć przez wiele lat.

Czytaj więcej...

Najpopularniejsze sposoby dociepleń

Utworzono: środa, 02, marzec 2016 09:42

Ocieplenie domu jest kwestią niewątpliwie ważną - przede wszystkim przez wzgląd na koszta, jakie wiążą się z ogrzewaniem. Jeśli bowiem budynek nie jest prawidłowo docieplony, naraża nas to na dodatkowe straty energii, a w związku z tym ponoszenie większych nakładów finansowych.

Czytaj więcej...

Docieplanie ścian styropianem – trzy największe mity

Utworzono: środa, 02, marzec 2016 09:43

Straty energii cieplnej przez ściany budynku są w wielu przypadkach bardzo wysokie (najwyższe w domach wolnostojących). Z tego powodu stosuje się obecnie szereg technik polegających na dociepleniu ścian zewnętrznych w celu poprawy ich izolacji termicznej. Jednym z najczęściej wykorzystywanych w tym celu materiałów jest styropian, wokół którego zdążyło narosnąć mnóstwo mitów. W niniejszym wpisie obalimy największe z nich.

Czytaj więcej...

Jak przygotować się do malowania ścian?

Utworzono: środa, 02, marzec 2016 09:41

Wraz z upływem czasu ściany tracą swój estetyczny wygląd – pojawiają się na nich mniejsze bądź większe rysy czy odrapania. Nierzadko pogarsza się również ogólna ich kondycja, a wtedy okazuje się, że konieczne jest podjęcie drobnych prac remontowych, takich jak uzupełnianie ubytków w tynku oraz ewentualne zagruntowanie ich. Dopiero po tych czynnościach możliwe jest odmalowanie ścian. Co dokładnie zrobić należy przed rozpoczęciem malowania?

Czytaj więcej...