Loader
Skip to main content Skip to page footer

PAPA BUDOWLANA – OLSZTYN

Jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów, przy pomocy których wykonywane są izolacje fundamentów, posadzek, ścian piwnic i pokryć dachowych, jest papa. Otrzymywana poprzez nasączenie osnowy z tektury, włókna szklanego lub poliestrowego masą smołową bądź asfaltową, stanowi trwałą, gotową służyć nawet przez 30 lat osłonę.

Zanim zdecydujemy się na zakup papy, powinniśmy zastanowić się, co chcemy nią pokryć. Inny rodzaj papy wykorzystamy w przypadku dachu narażonego na nieustanne zmiany temperatur, inny - w przypadku mniej restrykcyjnych wymagań.

JAKI RODZAJ PAPY WYBRAĆ?

Najsłabszą odmianą papy jest papa na welonie szklanym – nie poleca się stosować tego rodzaju papy na dachach ciężko pracujących. Siły działające w takich przypadkach doprowadzą do jej szybkiego rozerwania, a w konsekwencji całkowitego zniszczenia.

W trudnych warunkach warto postawić na bardziej zaawansowane rozwiązania. W miejscach narażonych na nadmierne działanie promieni słonecznych (np. bloki mieszkalne, hale produkcyjne), świetnie sprawdza się papa z posypką mineralną. Jeszcze innym, wartym uwagi rodzajem papy, jest papa zawierająca modyfikator SBS – dzięki niemu materiał jest odporny na zginanie w temperaturach poniżej 0 st. C.

Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem papy, lecz nie wiedzą jaką wybrać i gdzie ją kupić – zapraszamy do naszych oddziałów. Dwa z nich posiadamy w miejscowości Olsztyn, gdzie przy ulicach Stalowej 4 oraz Dąbrowskiego 4 nasi doradcy z chęcią pomogą Państwu podjąć właściwą decyzję.

Zapraszamy