Elgrom - Materiały Budowlane
Elgrom
Olsztyn
ul. Stalowa 4
Elgrom
Olsztyn
ul. Dąbrowskiego 4
Elgrom
Elbląg
ul. Zagonowa 9A
Elgrom
Gdynia
ul. Hutnicza 44
Elgrom
Białystok
ul. Elewatorska 29
Elgrom
Płock
ul. Kostrogaj 25
Elgrom
Węgiel i kruszywa
Elbląg

ul. Zagonowa 9A

Jak przygotować się do malowania ścian?

Naprawa tynku

Kiedy tynk osypuje się bądź przy tak zwanym opukiwaniu ścian występuje głuchy odgłos, należy go skuć. Potem koniecznie należy go uzupełnić, stosując w tym celu zaprawę dobraną w zależności od rodzaju tynku oraz tego, w jakim stopniu został zniszczony. Do wyboru mamy zaprawę cementowo-wapienną, gipsową czy wapienno-gipsową. Dysponujemy także zaprawą do gładzi tynkarskich oraz gładziami gipsowymi. W przypadku drobnych pęknięć może wystarczyć szpachlowanie naprawczą masą akrylową.

Gruntowanie – kiedy niezbędne?

Kolejnym etapem jest gruntowanie. Wymagają go szczególnie surowe tynki oraz płyty gipsowo-kartonowe. Gruntowanie wzmacnia podłoże oraz wyrównuje jego chłonność (nie może być zbyt chłonne, bo będzie odciągać wilgoć z farby). Pomaga także rozwiązać problem pylących się ścian.

Samodzielne malowanie? Czemu nie!

Malowanie nie jest wcale czynnością wymagającą wyjątkowych umiejętności i kompetencji. Dlatego też z powodzeniem możemy podjąć się go samodzielnie, co pozwoli nam dodatkowo trochę zaoszczędzić. Musimy jednak mieć na uwadze kilka ważnych zasad, które pomyślnie przeprowadzą nas przez proces malowania, eliminując pojawienie się ewentualnych trudności i kłopotów, a w efekcie naszego niezadowolenia.

Właściwy dobór farby

Nie zapominajmy także o przemyślanym doborze farby – szczególnie przez wzgląd na rodzaj powierzchni, jaką będziemy odnawiać. Miejmy także na uwadze przeprowadzenie próby koloru, która pozwoli uzyskać dokładnie taką barwę, jaką sobie wymarzyliśmy.