{f:translate(key: 'skiptomaincontent', extensionName: 'bootstrap_package')}

O CO POWINIENEŚ ZADBAĆ PRZED ROZPOCZĘCIEM BUDOWY DOMU?

ZNALEZIENIE DZIAŁKI

Na samym początku zdobyć musisz informacje na temat działki, która Cię interesuje. W tym celu będzie Ci potrzebny wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Aby go uzyskać, powinieneś udać się do Urzędu Miasta lub Gminy. Jeśli wybrana przez Ciebie działka nie podlega jednak takiemu planowi, konieczne będzie złożenie specjalnego wniosku o wydanie decyzji o ustaleniu Warunków Zabudowy (tak zwane WZ).

ZLECENIE WYKONANIA PROJEKTU

Kolejny krok to udanie się do Biura Architektonicznego, celem zlecenia wykonania indywidualnego projektu bądź adaptacji projektu katalogowego.

UZYSKANIE WARUNKÓW TECHNICZNYCH DOSTAWY MEDIÓW

Następną czynnością będzie uzyskanie warunków technicznych dostawy mediów, takich jak gaz, energia elektryczna, woda. Na tym etapie będziesz musiał uzyskać również oświadczenie o warunkach przyłączenia do dróg lądowych oraz możliwości połączenia terenu Twojej działki z drogą publiczną.

PRZYGOTOWANIE PROJEKTÓW

Kiedy zgromadziliśmy już całość potrzebnej dokumentacji, czas na zlecenie geodecie przygotowania mapy do celów projektowych. Kolejna czynność będzie należała natomiast do architekta, który wykona projekt zagospodarowania terenu, a tym samym zaadaptuje budynek do naszej działki.

ZGODA NA BUDOWĘ

Kolejnym etapem będzie wystąpienie o wydanie pozwolenia na budowę oraz złożenie odpowiedniego wniosku w Wydziale Budownictwa Starostwa Powiatowego. należy wystąpić o wydanie pozwolenia na budowę i złożyć odpowiedni wniosek w Wydziale Budownictwa Starostwa Powiatowego. Pozwolenie na budowę powinniśmy uzyskać w ciągu 65 dni. Uprawomocni się ono natomiast po dwóch tygodniach.

ROZPOCZĘCIE BUDOWY

Czas na zaplanowanie prac budowlanych. Dobry sklep budowlany oraz sprawdzona, wykonująca profesjonalne usługi ekipa, to warunki niezbędne do przeprowadzenia kompleksowych prac. Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego wykonawcy, sprawdźmy kilka ważnych kwestii – jego znajomość technologii oraz specyfiki materiałów budowlanych, zaplecze techniczne, jakim dysponuje, a także posiadane referencje. To pomoże uchronić nas przed różnymi niepowodzeniami podczas wykonywania prac budowlanych.