Elgrom - Materiały Budowlane
Elgrom
Olsztyn
ul. Stalowa 4
Elgrom
Olsztyn
ul. Dąbrowskiego 4
Elgrom
Elbląg
ul. Zagonowa 9A
Elgrom
Gdynia
ul. Hutnicza 44
Elgrom
Białystok
ul. Elewatorska 29
Elgrom
Płock
ul. Kostrogaj 25
Elgrom
Węgiel i kruszywa
Elbląg

ul. Zagonowa 9A

Jaką farbę wybrać celem pomalowania wnętrza domu?

Odpowiednio do rodzaju powierzchni

Przed wyborem farby należy zastanowić się, co dokładnie będziemy chcieli nią pomalować oraz jaki efekt końcowy nas usatysfakcjonuje. Praktycznie wszystkie farby dostępne na rynku dostosowane są do aplikowania ich na różnego rodzaju powierzchnie, które nie były wcześniej malowane – tradycyjne tynki, podłoża gipsowe, beton, cegłę, tapety i okładziny malarskie, metal oraz tworzywa sztuczne.

Wypróbuj przed malowaniem

Farbę warto zawsze wypróbować przed podjęciem całościowego malowania. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że dobrany przez nas kolor po naniesieniu na ściany wygląda dokładnie tak, jak chcieliśmy. Zdarza się bowiem, że kolor farby w rzeczywistości odbiega nieco od barwy występującej na próbniku. Przekonamy się także co do jakości farby (głównie stopnia krycia) oraz rodzaju powstałej powłoki.

Zapoznaj się z właściwościami

Do malowania pomieszczeń używa się przede wszystkim farb, które rozcieńczane są wodą. To np. farby klejowe czy dyspersyjne - emulsyjne, akrylowe, lateksowe lub winylowe. Przy zakupie warto zwrócić także uwagę na konkretne parametry: lepkość farby, stopień połysku (czyli ilość światła odbijanego od powłoki), wydajność, czas schnięcia oraz odporność – np. na usuwanie różnego rodzaju plam czy też wielokrotne mycie bądź szorowanie. O poradę zapytajmy fachowca – dzięki temu będziemy mieć pewność, że dokonujemy właściwego wyboru, co zapewni nam z kolei satysfakcję z zakupu.